Restauracja Hotel Kołodziej - Aranżacja wnętrz - Mono Design
20451
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20451,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,vertical_menu_transparency,vertical_menu_transparency_on,select-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Restauracja- Hotel Kołodziej

Podstawą sukcesu w gastronomii jest nie tylko dobra kuchnia i dobrze skomponowane menu, ale także lokalizacja i nie mniej ważny wystrój. Projektowanie wnętrz restauracyjnych musi uwzględniać wiele czynników. Liczy się nie tylko odpowiednie ustawienie stolików. Aranżacja tego typu wnętrz musi odzwierciedlać charakter oraz poziom lokalu. Dodatkowo oświetlenie powinno tworzyć klimat, który będzie współgrał z serwowanym rodzajem potraw. Hotel Kołodziej to trzygwiazdkowy hotel butikowy na Śląsku. Jest to region, w którym zrealizowaliśmy wiele już projektów, gdyż siedziba naszej pracowni znajduje się w Katowicach. Zaprojektowana przez nas restauracja przypomina nieco gustowną kawiarnię i łączy wiele modnych w projektowaniu wnętrz lokali gastronomicznych elementów. Zależało nam, aby po wejściu do środka aranżacja podbijała zapachy pysznego jedzenia unoszące się w powietrzu. Stąd wykorzystania ciemnej fototapety, na której wyróżniają się opary dymu. Przy suficie zamontowane zostały ozdoby przypominające miedziane sita. Podobny motyw zastosowany został również jako ścianki działowe czy w wystroju baru. 

Przyjemnego charakteru dodają wnętrzu ciepłe, czekoladowe barwy, różne odcienie brązu, szarości i połączenie ich z jasnymi elementami. Większość mebli i innych części wystroju jest zaokrąglona. Przy projektowaniu wnętrz ważna jest spójność i harmonia. Dlatego oprócz wspomnianych już ozdób przypominających sita, okrągłe są tez lustra (również w łazience), a także inne elementy na sali np. krzesła, zaokrąglone oparcia itd. Szyku dodają różne faktury: błyszczące blaty i matowe powierzchnie to ciekawe połączenie, które wzajemnie się równoważy tworząc elegancki styl. W przedstawionej aranżacji nie brakuje kultowych już dla nowoczesnego stylu elementów, takich jak: białe, drewniane meble czy cegła na ścianie (zarówno biała, jak i ruda, przecierana, które świetnie dzielą przestrzeń na kilka stref). Mimo tych industrialnych inspiracji, całość prezentuje się dosyć klasycznie. Nie mniej ważna w projektowaniu wnętrz restauracji jest aranżacja toalety. By nawiązać kolorystycznie do miedzianych elementów wystroju znajdujących się na sali, w toalecie wybraliśmy kafle o podobnej barwie z drobnymi, bardzo eleganckimi tłoczeniami. Oświetlenie również jest takie samo jak to zastosowane w części jadalnej, w jednej ze stref. Reaturacja-Hotel Kołodziej zachęca swoim wystrojem do odwiedzenia także inne osoby niż goście hotelowi. To doskonałe miejsce na poranną kawę, ale także na wieczorną, wykwintną kolację.