Projekt wnętrz gabinetu ginekologicznego w Lędzinach - Aranżacja wnętrz - Mono Design
20325
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20325,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,vertical_menu_transparency,vertical_menu_transparency_on,select-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Projekt wnętrz gabinetu ginekologicznego w Lędzinach

Gabinet lekarski rzadko należy do przyjaznych miejsc. Zwykle charakteryzuje go chłodny, sterylny klimat. Naszym założeniem było stworzenie miejsca przyjaznego dla pacjentek, a równocześnie dającego komfort pracy lekarzowi. Mono to pracownia projektowa z siedzibą w Katowicach, działająca także na terenie Krakowa oraz Śląska. Poniżej przedstawiamy projekt gabinetu ginekologicznego w Lędzinach, który został przyjęty przez SANEPID i spełnia wszelkie normy formalne. Poczekalnia jest połączona z otwartą recepcją, która nie stwarza zbędnego dystansu między pacjentką a przyjmującą ją osobą. W poczekalni ustawionych jest 10 designerskich krzeseł, z czego dwa są w mocno pomarańczowym kolorze kontrastującym wobec spokojnej w gruncie rzeczy ciepłej, opartej na drewnie aranżacji. W podobnej stylistyce co krzesła są wieszaki na ubrania, co pozwala zachować spójność wystroju. Istotna w projektowaniu wnętrz tego typu jest dbałość o materiały wykończeniowe, które muszą spełniać normy SANEPIDU i charakteryzować się odpowiednim stopniem zmywalności i nasiąkliwości, co musi być potwierdzone odpowiednimi atestami higienicznymi. 

Recepcja znajduje się przy wejściu, co pozwala na natychmiastowa obsługę pacjentki przez personel. Całość jest przestrzenna i pozwala na swobodne poruszanie się osób będących w budynku. Sam gabinet jest dopasowany stylistyką do poczekalni. Jego aranżacja koncentruje się nie tylko na estetyce, ale także funkcjonalności. Zatem znajduje się w nim biurko, przy którym lekarz przyjmuje pacjentkę, specjalistyczny fotel ginekologiczny, zaś reszta mebli oraz stanowisko do dezynfekcji rąk jest utrzymane w bieli z zachowaniem prostoty. Jednocześnie szafki są dość pojemne, co pozwala na przechowywanie specjalistycznych narzędzi i produktów. Projektowanie wnętrza gabinetu ginekologicznego obejmuje również łazienkę, w której pacjentka przygotowuje się do badania. Jest jasna, przestronna, posiada także drewniane panele nawiązujące do pozostałej części projektu, jednak jest w nich zawarte oświetlenie ledowe, które ułożone jest w ciekawy wzór. Tego typu aranżacja gabinetu powinna przyczynić się do większego komfortu pacjentek.