Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Katowicach
20313
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20313,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,vertical_menu_transparency,vertical_menu_transparency_on,select-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Katowicach

Prezentujemy poniżej Państwu wizualizację salonu jednego z zaprojektowanych przez nas domów w Katowicach. Poza tym miastem obszarem działalności naszej pracowni jest Kraków oraz Śląsk. Przygotowana przez nas aranżacja wnętrz charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, czyli tym, co określa styl nowoczesny. Dlatego też zgodnie z jego wytycznymi, projektowanie wnętrz przez Mono opiera się na tworzeniu wrażenia jak największej przestrzeni. W przedstawionym salonie zrezygnowaliśmy w związku z tym z firan, by nie przesłaniały widoku za wielkimi oknami, dzięki którym pomieszczenie jest doskonale oświetlone. Jedna z najważniejszych zasad stylu nowoczesnego mówi „mniej znaczy więcej”, stąd mała ilość dodatków. Główną ozdobę w tej aranżacji stanowi ciekawy konstrukcyjnie kominek oraz nowoczesne lampy, jak np. ta przypominająca fotograficzną blendę. 

Projektowanie nowoczesnych wnętrz opiera się również na ich otwartości z zaznaczeniem tylko podziału funkcjonalnego poszczególnych części. Dzięki niewielkiej ściance, lekkiej zmianie kolorystyki czy odpowiedniemu ustawieniu mebli, możemy wyodrębnić salon, kuchnię czy – jak w prezentowanym projekcie – także jadalnię. Współczesne aranżacje wnętrz wykorzystują meble o prostych, geometrycznych kształtach, tworzenie różnego rodzaju brył oraz designerskie formy. W niniejszym projekcie przykładem tego typu rozwiązania jest prosta kanapa i wyróżniający się (stanowiący element ozdobny sam w sobie) fotel, który nie jest bogato zdobiony, ale zaskakuje kształtem ma ciekawe proporcje i jest wykonany z innego niż kanapa materiału. Na ścianach dominuje oczywiście biel, dzięki której przy tak dużym dopływie promieni słonecznych pomieszczenie wydaje się bardziej świetliste. W tego typu wnętrzach dodatki ograniczamy naprawdę do minimum. Możemy pozwolić sobie jednak na fotografie czy pasującą do tego typu aranżacji sztukę nowoczesną: abstrakcyjny obraz lub rzeźbę o niebanalnym kształcie. Minimalistyczny styl stawia przede wszystkim na jakość.wnętrze nie musi zawierać dużej ilości elementów, ale koncentrować się na jasnych, dających efekt przestrzenności ścianach i meblach wykonanych w wysokim standardzie.