Dom nad zalewem Zegrzyńskim - Aranżacje wnętrz - Mono Design
20603
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20603,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,vertical_menu_transparency,vertical_menu_transparency_on,select-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Dom nad zalewem Zegrzyńskim

Dom nad Zalewem Zegrzyńskim, jaki mieliśmy przyjemność projektować, to przykład bardzo modernistycznego podejścia do aranżacji wnętrz. Tego typu projekt znakomicie sprawdziłby się także w nowoczesnych mieszkaniach w dużych miastach jak Katowice czy Kraków. Warto jednak wspomnieć, że nasze realizacje obejmują cały Śląsk oraz inne regiony w kraju. Niskie meble, wysokie lampy oraz wszechobecna biel to propozycja dla ludzi ceniących sobie prostotę i jasną, ascetyczną przestrzeń. Projektowanie wnętrz tego typu to nie lada wyzwanie. Jednak świetlisty efekt (stosujemy różne odcienie bieli) jest niepowtarzalny. To także doskonała baza do późniejszych eksperymentów mieszkańców z kolorami, np. na ścianach. Neutralność wybranych w tym projekcie kolorów sprawia, że klient ma okazję dodać mu nieco charakteru zgodnego ze swoją osobowością poprzez późniejszy wybór odpowiednich dodatków.

Projektowanie białych wnętrz rodzi u klientów wiele wątpliwości dotyczących praktycznej strony utrzymania wystroju w dobrym stanie. Taka aranżacja wnętrz wymaga bardzo dokładnego przemyślenia, jeżeli chodzi o wybór materiałów. Najlepiej, aby meble były wykonane z tworzywa, z którego łatwo czyści się kurz, miały np. zdejmowane pokrowce, które można wyprać. Ważne jest także to, aby zainwestować w dobrej jakości farbę. To na pewno wnętrze, o które trzeba dbać, ale wtedy efekt utrzymuje się bardzo długo. Siedzibą naszej pracowni są Katowice i to tam nasi architekci i projektanci doradzają najlepsze rozwiązania.

Aranżacja wnętrz tego rodzaju działa niezwykle kojąco. Ozdoby są tu ograniczone do minimum i występują tylko niezbędne meble. Pozwala to wyciszyć się, zrelaksować i jest zgodne z japońskimi zasadami projektowania wnętrz. Ważne w tym stylu jest to, aby wszystkie dodatki dobierać z umiarem, by przestrzeń zachowała swoją lekkość i równowagę.