O Mono - Projektowanie i aranżacja wnętrz Śląsk, Katowice, Kraków
19457
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19457,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,vertical_menu_transparency,vertical_menu_transparency_on,select-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

MONO

To autorska pracownia projektowa założona początkiem 2007 roku na Śląsku – w mieście Katowice, oferująca pełny zakres usług związanych z projektowaniem wnętrz prywatnych oraz publicznych. Projektowanie wnętrz opieramy przede wszystkim na doświadczeniu, a poparci wieloletnią współpracą ze sprawdzonymi branżowcami oraz wiedzą zdobytą podczas studiów dążymy do niebanalnych rozwiązań. Cenimy minimalizm, oryginalne połączenia, naturalne materiały oraz wyważone proporcje. Projektując, nasi projektanci wnętrz dbają przede wszystkim o funkcjonalność i ergonomię, aby kreowane przestrzenie były równie wygodne, jak i ciekawe wizualnie, uwzględniając indywidualne preferencje naszych klientów zamieszkujących Śląsk czy inny region Polski.

Mając na celu obsługę na najwyższym poziomie, znając oczekiwania najbardziej wymagających klientów oraz rozumiejąc, że prostota wymaga perfekcyjnego wykonania i szczególnej dbałości o detale rozszerzyliśmy pole działania naszej Firmy o usługi stolarskie. Dzięki temu współpracujący z nami projektanci wnętrz mają możliwość uczestniczenia nie tylko w procesie projektowania, ale i tworzenia wnętrz. Każdy projektant wnętrz z naszej pracowni zaoferować może więc kompleksową opiekę nad realizacją zlecenia.

Zależy nam na jak najlepszym efekcie finalnym projektowanych wnętrz, dlatego swoim klientom oferujemy nie tylko najwyższej jakości projekty wnętrz, ale także nadzór autorski, kontrolując jakość wykonywanych prac oraz zgodność z projektem. Dodatkowo, szanując czas oraz pieniądze naszych klientów zajmujemy się zamawianiem wyposażenia, wykorzystując wypracowane kontakty z producentami, hurtowniami oraz importerami.

Rozumiejąc, że projektowanie wnętrz dla klientów z takich miejsc jak Kraków, Katowice czy innych jest procesem złożonym i wymaga większego zaangażowania, niż tylko wykonanie projektu, proponujemy naszym klientom współpracę z projektantem na każdym jego etapie – od projektu po realizację. Dzięki temu, efekt końcowy zadowala w równym stopniu naszych klientów jak i nas.

Kraków, Katowice czy inne miasto na terenie Polski – każdy klient, który do nas trafi może liczyć na niebanalnie zaprojektowane wnętrza.

 

Zapraszamy do współpracy. MONO

JAK DZIAŁAMY

Etapy realizacji projektu

 • FAZA PRZEDPROJEKTOWA

  Poznajemy oczekiwania Klienta

 • KONCEPCJA

  Wizualizacje 3D

 • PROJEKT

  Rysunki techniczne 2D dla wykonawców

 • NADZÓR

  Kontrola zgodności prac wykończeniowych z projektem

 • ZAMÓWIENIA

  Zamawianie elementów wyposażenia

 • REALIZACJA MEBLI

  Produkcja mebli wg projektu

PROCES

          FAZA PRZEDPROJEKTOWA. Na podstawie dostarczonego rzuty wnętrz które miałyby zostać objęte projektem oraz kilku podstawowych informacji (oczekiwania klienta, zakresu projektu, ) przygotowujemy wstępną ofertę na projekt wnętrz (ten etap może się odbyć drogą elektroniczną, można przekazać nam podstawowe informacje telefonicznie lub osobiście ).
Zachęcamy do osobistego spotkania z nami, nasi projektantów wnętrz już na tym etapie, ponieważ pomaga to rozwiać wszelkie wątpliwości i przyśpiesza decyzję. Nasz obszar działalności to głównie cały Śląsk, ale prowadzimy projekty w całej Polsce i poza granicami. Zapraszamy Państwa do w naszej pracowni w Katowicach przy ul Kozielskiej 10.
Oferta zawiera określenie zakresu projektu, termin realizacji, szacunkowy czas trwania projektu, oraz jego koszt . Oferta przygotowywana jest indywidualnie uwzględniając potrzeby oraz preferencje klienta.
Po akceptacji oferty umawiamy się na spotkanie w siedzibie naszej firmy. Jest to spotkanie mające na celu bliższe poznanie obu stron oraz umożliwiające odpowiedź na ewentualne pytania a także doprecyzowanie oferty. Spotkanie jest niezobowiązujące, ma jedynie pomóc w podjęciu decyzji, które biuro będzie realizowało Państwa projekty wnętrz, a więc najważniejszą przestrzeń życia.
Kolejnym etapem jest podpisanie umowy. Umowę możemy podpisać podczas niezobowiązującego spotkania lub, jeśli potrzebny będzie określony czas na podjęcie decyzji, w późniejszym czasie.
Zanim przystąpimy do pracy, musimy poznać indywidualne preferencje klienta, oczekiwania, główne założenia, budżet jaki jest przeznaczony na realizację projektu, styl w jakim pomieszczenia miałyby być zaprojektowane. Informacje te są bardzo istotne, ponieważ na ich podstawie projektant wnętrz przygotowuje koncepcję. Jeśli na tym etapie mamy możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji stanu istniejącego to umawiamy się na miejscu inwestycji aby dokonać pomiarów i na jej podstawie przygotowujemy propozycję najbardziej optymalnego układu funkcjonalnego powierzchni projektowanych.Jeżeli nie ma takiej możliwość, pracujemy na rzutach dostarczonych przez inwestora.

 

          KONCEPCJA to etap bardzo ważny w całym procesie projektowania, ponieważ ustala główny kierunek projektu, wizualne standardy, doprecyzowuje oczekiwania klienta i daje możliwość podjęcia konkretnych decyzji w temacie głównych założeń projektowych. Na tym etapie projektant wnętrz pomaga również w podjęciu decyzji odnoście układu funkcjonalnego poszczególnych pomieszczeń.
Koncepcja przedstawiona jest na rzutach-układ funkcjonalny uwzględniający ergonomię wnętrza oraz na wizualizacjach – ogólne założenia, kolorystyka, proponowane wyposażenie.
Po akceptacji części koncepcyjnej przechodzimy do dalszego etapu – doprecyzowanie projektu wnętrz. Na tym etapie wybieramy wyposażenie, materiały wykończeniowe, ustalamy szczegóły z branżowcami oraz szczegóły technologiczne. Aby na tym etapie by ułatwić decyzje stworzyliśmy wzorcownie. Posiadamy ekspozycję wyposażenia oraz próbki materiałów wykończeniowych. Jeśli istnieje taka potrzeba, wizytujemy sklepy z wyposażeniem lub materiałami wykończeniowymi ( np. : składy kamienia).

 

          PROJEKT. Po zakończonych szczegółowych ustaleniach przechodzimy do projektu wykonawczego. W ramach kompleksowego projektu wnętrz mieszkalnych oferujemy:
1.układ funkcjonalny (układ ścian, mebli, podłóg, sufitów i lamp)
2.projekt układu ścianek działowych ( uwzględniający przebudowę/wyburzenia)
3.projekt sufitów podwieszanych oraz elementów z zabudowy płytą k-g
4.projekt oświetlenia (rozmieszczenie wszystkich punktów elektrycznych: opraw oświetleniowych, gniazd elektrycznych, wyłączników, głośników, przyłączy TV-SAT itp.)
5.widoki ścian
6.wytyczne dotyczące układu podłóg
7.projekty łazienek oraz pomieszczeń sanitarnych
8.wytyczne dotyczące elementów takich jak kominek, schody, przeszklenia, zabudowy płytą gipsowo- kartonową,
9.projekt mebli – kuchni, garderoby, szaf, szafek RTV, łóżek, toaletek, wszystkich innych mebli niezbędnych, aby stworzyć funkcjonalną, wizualnie spójną całość
10.zestawienie elementów wyposażenia potrzebnych do realizacji projektu włącznie z określoną ilością (płytki ceramiczne, armatura, ceramika itp.)
11.Spotkanie na budowie celem objaśniania wykonawcom założeń projektowych.
Powyższe opracowanie opisuje kompleksowy projekt wnętrz. Zakres projektu może przybrać również inną formę – uproszczoną dopasowaną do potrzeb klienta.Możliwe są również tylko porady wnętrzarskie. Elastyczność naszej oferty polega na dopasowaniu ściśle do potrzeb klienta.

 

          ZAMÓWIENIA. Jeśli klient powierza nam zamawianie materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz nadzór jest etapem nieodpłatnym ponieważ dostarczając elementy wyposażenia mamy stały obraz prac wykonywanych na miejscu inwestycji. Jeśli klient decyduje się sam dokonywać zamówień, umawiamy ilość lub częstotliwość wizyt na budowie i ustalamy indywidualnie cenę nadzoru.

 

          REALIZACJA MEBLI. Doświadczenie nauczyło nas, że najlepiej sprawdzają się we wnętrzach meble zaprojektowane indywidualnie. Oczywiście, że najłatwiej byłoby posłużyć się ofertą producentów dostępnych na rynku, jednak dla wizualnej spójności wnętrz oraz w 100% wykorzystania ergonomii i funkcjonalności wnętrz najlepiej wnętrze zaprojektować w całości, nie wyłączając mebli. Nie jest to sztuka łatwa ponieważ wymaga znajomości materiałów meblarskich, rozwiązań technologicznych, ergonomii samego mebla. Jednak projektowanie wnętrz jest usługa luksusową i aby zadowolić najbardziej wymagającego klienta nie można wybierać najprostszej drogi. Mamy w tym doświadczenie, dzięki pracy dla naszych klientów oraz wcześniejszej pracy  firmach meblarskich. To pomogło nam stworzyć zespół najlepszych fachowców, którzy realizując zaprojektowane przez nas meble trzymają się ścisłe ustalonych wytycznych.
Usługi stolarskie jakie oferujemy nie ograniczają się jedynie do mebli. Wykonujemy praktycznie wszystkie elementy drewniane znajdujące się we wnętrzach- okładziny ścienne, sufitowe oraz schodów, balustrady, parapety, drzwi przesuwne, blendy przysufitowe, fronty obrabiane frezarkami CNC.
Daje nam to również możliwość nadzorowania każdego etapu produkcyjnego mebli. Nowoczesne przestrzenie to najtrudniejsze w realizacji projekty wnętrz, ponieważ precyzja wykonania, szczegółowość detali stanowią o klasie pomieszczenia. Poparci doświadczeniem nie boimy się takich wyzwań, z prawdziwą przyjemnością zmierzymy się z każdym nowym wyzwaniem.

 

          NADZÓR AUTORSKI. Na tym etapie większość pracowni projektowych kończy współprace z klientem pozostawiając go samego na ” polu walki” … ale nie my. Aby wnętrze zostało wykończone wg projektu, z dbałością o szczegóły i jakość wykonania a efekt końcowy nie różnił się od wcześniejszych ustaleń przystępujemy do dalszego etapu współpracy jakim jest nadzór nad realizacją.
Zapraszamy do współpracy obszar działalności naszych projektantów wnętrz to cały Śląsk, ale jesteśmy w stanie podjąć się zlecenia w każdym zakątku Polski.